Szkoła Sztuk Walki HUSARIA WŁOCŁAWEK istnieje nieprzerwanie już od 2000 roku, dzięki czemu jesteśmy jedną z najstarszych Szkół BJJ i MMA w Polsce!!!

Zajmujemy się głównie sportową walką wręcz we wszystkich możliwych formułach (uderzenia plus chwyty) z minimalnymi ograniczeniami, zarówno w kimonach (GI), jak i bez (NO-GI). Obecnie ten sposób trenowania określany jest mianem MMA Mixed Martial Arts. Fundamentem naszego treningu jest Brazylijskie Jiu-Jitsu, według nas najbardziej kompletna "chwytana" sztuka walki. Trenujemy zarówno w stójce, jak i w parterze - zwarcie, rzuty, obalenia, trzymania, kontrola przeciwnika oraz to, co jest kwintesencją BJJ - techniki kończące - duszenia oraz dźwignie. Kolejnym, ale nie mniej ważnym, blokiem treningowym jest tzw. SUF (Stand-Up Fighting), czyli "uderzany" system walki w stójce zbudowany na bazie muay thai oraz boksu. | czytaj dalej »

HUSARIA

O Nas

Szkoła Sztuk Walki HUSARIA WŁOCŁAWEK istnieje nieprzerwanie już od 2000 roku, dzięki czemu jesteśmy jedną z najstarszych Szkół BJJ i MMA w Polsce.

Zajmujemy sięzałożyciele Husaria MMA głównie sportową walką wręcz we wszystkich możliwych formułach (uderzenia + chwyty) z minimalnymi ograniczeniami, zarówno w kimonach (GI), jak i bez (NO-GI). Obecnie ten sposób trenowania określamy mianem MMA Mixed Martial Arts. Fundamentem naszego treningu jest Brazylijskie Jiu-Jitsu, według nas najbardziej kompletna "chwytana" sztuka walki. Trenujemy oczywiście zarówno w stójce, jak i w parterze - zwarcie, rzuty, obalenia, trzymania, kontrola przeciwnika oraz to, co jest kwintesencją BJJ - techniki kończące - duszenia oraz dźwignie. Kolejnym, ale nie mniej ważnym, blokiem treningowym jest tzw. SUF (Stand-Up Fighting), czyli "uderzany" system walki w stójce zbudowany na bazie boksu tajskiego (muay thai, thaiboxing) oraz boksu.

Jest to sposób treningu, który łączy w jedną - spójną - całość techniki z różnych sztuk i sportów walki, dzięki czemu doskonale przygotowuje do konfrontacji bez względu na to, czy toczy się ona w dystansie, zwarciu czy w parterze. Należy pamiętać, że trening MMA to nie jest ćwiczenie "czystych" technik z BJJ, thaiboxingu, boksu i zapasów, a jedynie bazowanie na tych sportach walki. Współczesne MMA to odrębny sport zawierający w sobie wiele technik i rozwiązań właściwych tylko sobie, a wynikających ze specyfiki wolnej walki i nie występujących w żadnym innym sporcie walki.

Poza technikami typowo sportowymi wplatamy w treningi, także elementy samoobrony, gdyż jest to zagadnienie wymagające innego podejścia i osobnego omówienia. Nie wszystkie techniki sportowe można przełożyć wprost na typową samoobronę!

Pierwsze kroki w BJJ stawialiśmy pod okiem Roya Harrisa -Roy Harris jednego z najlepszych instruktorów na świecie. W styczniu 2002 roku Mariusz Andler ukończył kurs instruktorski prowadzony przez Roya.

Kolejny etap naszego rozwoju, jeśli chodzi Profesor Joe Moreirao BJJ, to współpraca z Joe Moreira - osobą, która dzięki ogromnemu doświadczeniu (ponad 40 lat treningu Brazylijskiego Jiu Jitsu, Judo i Vale Tudo) zdobyła uznanie jako trener i zawodnik na całym świecie. Obecnie posiada jeden z najwyższych na świecie - 8 stopień mistrzowski czarnego pasa w Brazylijskim Jiu-Jitsu oraz 3 stopień mistrzowski (3 DAN) w Judo. Posiada także czarny pas w systemie Ruas Vale Tudo, który krótko można scharakteryzować jako trening przekrojowy dostosowany do wymogów obecnego MMA (Mixed Martial Arts). Dzięki wieloletniej pracy i zaangażowaniu włożonemu w rozwój i propagowanie Brazylijskiego Jiu Jitsu na całym świecie Joe Moreira został Prezydentem The United States Federation of Brazilian Jiu-Jitsu. Joe odwiedzał nas regularnie kilka razy w roku prowadząc ogólno dostępne seminaria, ale także zawsze pracował z nami indywidualnie udzielając lekcji z zakresu BJJ, submission wrestlingu (NO-GI BJJ) i MMA.

August WallenPonadto, już od kilku lat bardzo ściśle współpracujemy z doskonałym trenerem, jakim niewątpliwie jest August Wallen, założyciel i główny trener Shooters MMA Fight Team. Dzięki niezwykle metodycznemu podejściu do treningu stworzył on, wraz ze swoją grupą instruktorów, bardzo efektywną koncepcję nauczania. Obecnie Shooters MMA proponują cztery kursy instruktorskie - Mixed Martial Arts (MMA), Brazilian Jiu Jitsu (BJJ), Submission Wrestling (SW) oraz Stand-Up Fighting (SUF). Każdy z nich to 4 dni treningu po 6 godzin dziennie, w sumie 24 godziny treningowe.

Husaria należy nieprzerwanie do Shooters MMA Fight Team już od 2005 roku.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że trenujemy BJJ według jednej linii przekazu, ponieważ Joe Moreira to nauczyciel Roya Harrisa z zakresu BJJ, a ten natomiast jest w tym zakresie nauczycielem Augusta Wallena. Dzięki takiemu podejściu unikamy niepotrzebnego zamieszania, jeśli chodzi o rozwiązania techniczno-taktyczne i mamy pewien stały, solidny fundament, będący podstawą do dalszego rozwoju.

Z zakresu MMA i walki w stójce (uderzanie, zwarcie i sprowadzenia) opieramy się głównie na koncepcji opracowanej przez Augusta Wallena. Koncepcja MMA opracowana i nieustannie rozwijana przez Augusta Wallena wywodzi się z shootfightingu, a największy wpływ na jej kształt mieli, poza praca własną Augusta, Randy Couture, Roy Harris i Murilo “Ninja" Rua. Wiele do naszego MMA wniósł Joe Moreira. Dzięki tym dwóm nauczycielom poznajemy dwa różne podejścia do MMA. Pierwsze, Augusta Wallena oparte na uderzaniu i drugie, Joe Moreiry, oparte na chwytach. Na naszych treningach łączymy te dwie koncepcje przez co nasze MMA jest kompletne.

Te dwa, różniące się od siebie spojrzenia na MMA, zdecydowanie pomogły nam wypracować własne podejście, rozwiązania i metody treningowe. Cechą charakterystyczną naszego stylu jest jego bardzo ofensywny charakter. Naszym celem jest zawsze ciągła presja wymuszająca błędy przeciwnika, które następnie staramy się wykorzystywać!

Oczywiście staramy się poszerzać naszą wiedzę, uczestnicząc w seminariach i stażach z różnymi zawodnikami i trenerami (zapasów, boksu, boksu tajskiego, a także BJJ), ale pełnią one tylko funkcję pomocniczą.

Od początku istnienia Husarii treningi prowadzi Mariusz Andler, który zaczął 1999 roku jeździć do Marka Matusiaka do Bydgoszczy na treningi BJJ, by w 2000 roku, wspólnie z Jackiem Rzeczkowskim, założyć szkołę we Włocławku (szczególy o Instruktorach - kliknij tutaj »).

Zapraszamy wszystkich na wspólne treningi!

DO GÓRY ↑

WŁOCŁAWEK
Mariusz Andler
mariusz@husaria.com.pl
tel. 500 092 500

CIECHANÓW
Paweł Ziemlewicz
aaimlawa@wp.pl
tel. 504 501 150

ŁÓDŹ
Tomek Stawowski
bjj.trening@gmail.com
tel. 502 259 809

MŁAWA
Łukasz Kruszewski
husarialukasz85@gmail.com
tel. 511 303 883

MRĄGOWO
Paweł Harasim
pawel@husaria.com.pl
tel. 533 999 904

WARSZAWA
Jacek Walczak
bjj.trening@gmail.com
tel. 535 925 315

ROSJA, KALININGRAD
Aleksiej Uskov, BJJ39
tel. 0079062394088

follow us on Facebook
SHOOTERS MMA
JOE MOREIRA
ROY HARRIS

Shooters MMA »
Joe Moreira »
Roy Harris »
PZ Sambo »
Octagon Rybnik »
Shooters Konin »
Sarmatia Gdańsk »
Espadon Bydgoszcz »
--------------------------------------
Sepis Project Design »
MBZ »
--------------------------------------
GRIP News »
GrapplerInfo »

Ostatnia aktualizacja: | HUSARIA © 2005-
Webdesign - Marta Borkowska SEPIS Project